Menu
Счетоводни услуги от ИНБАЛАНС
InBalance News е създаден и се поддържа от ИНБАЛАНС България
За да ни се доверите, трябва да ни опознаете!

Кариера

Трябва ли да се начислява ДДС върху комисиона за посредническа услуга

Трябва ли да се начислява ДДС върху комисиона за посредническа услугаФирма се явява посредник при покупко-продажбата на дружествени дялове. За предоставената услуга предстои да получи комисиона. Трябва ли фирмата да начисли ДДС върху комисионата или самата посредническа услуга попада в обхвата на чл. 46, ал. 1, т. 5 от Закона за ДДС? Освободена ли е сделката?

Продължава...

Одобрени са промени в осем наредби по прилагането на трудовото и осигурителното законодателство

Одобрени са промени в осем наредби по прилагането на трудовото и осигурителното законодателствоСлужебното правителство одобри на седмичното си заседание проектите за промени в осем наредби по прилагането на трудовото и осигурителното законодателство.

Продължава...

За слепите и глухи институции и мъртвите птици

  • Публикувана в Блог

За слепите и глухи институции и мъртвите птици Поредният случай, в който животът не струва нищо и с едно небрежно махване с ръка е заличен. Свикнахме да ни показват и разказват как умират десетки хора заради един, решил да се прави на Бог и да раздава смърти присъди. Сега жертвите не са хора. Птици са.

Продължава...

Може ли да се изтегли в брой от сметка на фирма дивидент в размер на 19 хил. лв.

Може ли да се изтегли в брой от сметка на фирма дивидент в размер на 19 хил. лв.За 2016 г. собственикът на ЕООД разпределя дивидент от 20 хил. лв. и заплаща данък от 1000 лв. Собственикът няма своя банкова сметка. В банковата сметка на ЕООД има 30 хил. лв. Може ли собственикът да изтегли от банковата сметка на фирмата си дивидента от 19 хил. лв. в брой?

Продължава...

Промяна в Наредба 5/29.12.2002 за съдържанието и реда за изпращане на уведомлението по чл. 62, ал.5 от КТ, в сила от 01.04.2017 г. – експертен преглед

На 17 март т.г. в Държавен вестник бе обнародвана промяна в Наредба 5/29.12.2002 за съдържанието и реда за изпращане на уведомлението по чл. 62, ал.5 от КТ.

Продължава...

ББР стартира нова онлендинг програма за кредитиране на малкия бизнес при облекчени обезпечения

ББР стартира нова онлендинг програма за кредитиране на малкия бизнес при облекчени обезпеченияДеветата по ред онлендинг програма на ББР, предоставяща възможност на малките и средни предприятия да получават чрез търговските банки кредити в размер до 293 хил. лева при два пъти по-ниски обезпечения, е стартирана, съобщават от банката.

Продължава...

Промени в ДОПК относно автоматичния обемен на информация за данъчни цели предлагат от Министерство на финансите

Промени в ДОПК относно автоматичния обемен на информация за данъчни цели предлагат от Министерство на финанситеФинансовото министерство публикува за обществено обсъждане промени в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс.

Продължава...

Промените в Правилника за прилагане на ЗДДС са обнародвани в Държавен вестник, бр.24 от 24.03.2017 г.

Промените в Правилника за прилагане на ЗДДС са обнародвани в Държавен вестник, бр.24 от 24.03.2017 г.Правилник за изменение и допълнение на Правилника за прилагане на Закона за данък върху добавената стойност e обнародван в Държавен вестник, бр.24 от 21.03.2017 г.

Продължава...

Нови регламенти относно уведомлението по чл. 62, ал. 5 от Кодекса на труда са обнародвани в ДВ

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 5 от 2002 г. за съдържанието и реда за изпращане на уведомлението по чл. 62, ал. 5 от Кодекса на трудаПромени в Наредба № 5 на МТСП, регламентираща съдържанието и реда за изпращане на уведомлението по чл. 62, ал. 5 от Кодекса на труда, е обнародвана в Държавен вестник, бр.23 от 17.03.2017 г. 

Продължава...

Трябва ли да се декларира по Интрастат закупуване на стоки от ЕС от нерегистриран по ДДС доставчик

Трябва ли да се декларира по Интрастат закупуване на стоки от ЕС от нерегистриран по ДДС доставчик?Българска фирма, която е регистрирана по ДДС у нас, купува стоки от доставчик от Европейския съюз. Доставчикът няма регистрация по ДДС. Трябва ли това движение на стоки да се декларира в система Интрастат?

Продължава...
Абонамент чрез RSS

19 Септември, 2018 Hits:

Отчетник счетоводство

Отчетник счетоводство

02 Декември, 2016 Hits:680

Екипът на „Хазарос Четинян“ ЕООД е с над 20 годишен опит в областта на счетоводн...

Данъчен консултант

Данъчен консултант

17 Октомври, 2016 Hits:399

Във връзка с разширяване на дейността на фирмата „Хазарос Четинян“ ЕООД търси да...

Младши юрисконсулт

Младши юрисконсулт

17 Септември, 2016 Hits:373

В изпълнение на Договор за безвъзмездна финансова помощ BG 05M9OP001-1.003-1206-...

ERP.BG обяви старта на стажантската си програма

ERP.BG обяви старта на стажантската си програма

07 Април, 2015 Hits:704

Българската софтуерна компания ERP.BG стартира тазгодишната си стажантска програ...

Анкета

Знаете ли как влизащият в сила през май 2018 г. нов европейски регламент за защита на личните данни ще се отрази на задълженията ви като работодател.

Да, запознат съм с регламента и моите задължения по него като работодател, опериращ с лични данни. - 6.3%
Не, все още не съм проучил новите регулации в областта на личните данни. - 87.5%
Не, разчитам ТРЗ специалистът, който обслужва бизнеса ми, да ме информира за новите ми задължения. - 6.3%

Общо гласували: 16
Гласуването по тази анкета е приключило on: Август 31, 2018

Категории

InBalance

Следвай ни

 Следвай InBalance News във Facebook Следвай InBalance News в Google+ Следвай InBalance News в Twitter Следвай InBalance News в LinkedIn

Популярни тагове