Menu
Счетоводни услуги от ИНБАЛАНС
InBalance News е проект на ИНБАЛАНС България
За да ни се доверите, трябва да ни опознаете!

Въпроси и отговори

Регистрация по ДДС за българска фирма, предоставяща услуги на щатска

Регистрация по ДДС за българска фирма, предоставяща услуги на щатскаБългарска фирма предоставя консултантски услуги и услуги по създаване и коригиране на текстове на фирма от САЩ по силата на сключен между тях договор. Необходимо ли е българската фирма да се регистрира по ДДС, когато натрупа оборот от 50 хил. лв. от тези услуги?

Продължава...

Как се отчита еднодневна ученическа екскурзия само с разходи за транспорт?

Как се отчита еднодневна ученическа екскурзия само с разходи за транспортКак да се отчете организирането на еднодневна ученическа екскурзия с лицензиран транспорт, при положение че има разходи само за транспорта? Екскурзията като туристическо пътуване ли се отчита или няма подобен характер?

Продължава...

Какво трябва да съдържа пълномощното за разпореждане с имущество

Какво трябва да съдържа пълномощното за разпореждане с имуществоКакво следва да е необходимото съдържание на пълномощното, за да е налице валидно упълномощаване за разпореждане с имущество на упълномощителя?

Продължава...

Кой е образецът на декларация по чл.124, ал.3 ДОПК, която трябва да се попълни при ревизия по чл.122 ДОПК

Кой е образецът на декларация по  чл. 124, ал.3 ДОПК, която трябва да се попълни при ревизия по чл. 122 ДОПКФирма има направена ревизия по чл. 122 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс. Във връзка с ревизията е необходимо да представи декларация по чл. 124, ал.3 от ДОПК. Подобна бланка обаче счетоводителят на фирмата не успява да намери. При справка с ДОПК, счетоводителят стига до извода, че става въпрос за декларацията по чл. 183, ал. 8, т. 1. Коя декларация трябва да се попълни?

Продължава...

Включват ли се във VIES-декларация фактури, издадени за немски фирми, които си самоначисляват ДДС?

Включват ли се във VIES-декларация фактури, издадени за немски фирми, които си самоначисляват ДДС?Българска фирма с регистрация по ЗДДС у нас прави услуги по почистване на недвижими имоти в Германия. Клиентите на българската фирма са също фирми с регистрация по ЗДДС в Германия. Те си самоначисляват ДДС в Германия. Трябва ли фактурите, които българската фирма издава за немските фирми, да се включват във VIES-декларация?

Продължава...
Абонамент чрез RSS

Следвай ни в социалните мрежи

 Следвай InBalance News във Facebook Следвай InBalance News в Twitter Следвай InBalance News в LinkedIn

Категории

InBalance

Популярни тагове