Menu
Счетоводни услуги от ИНБАЛАНС
InBalance News е проект на ИНБАЛАНС България
За да ни се доверите, трябва да ни опознаете!
РС Издателство и Бизнес Консултации

РС Издателство и Бизнес Консултации

Създаденo през 2011 година, РС Издателство и Бизнес Консултации вече 5 години предлага на своите клиенти експертна литература в областите счетоводство, трудово право и мениджмънт. 

Разчитайки на нас, можете да получите практическа помощ чрез:

• електронни книги на CD - с възможност за безплатни актуализации с допълнителни статии и казуси;

• печатни издания - текстове на закони и решения на реални казуси;

• персонални консултации със специалисти в два онлайн портала - Портал Счетоводство (www.portalschetovodstvo.bg) и Портал ТРЗ Нормативи (www.portaltrznormativi.bg).

Стремежът ни е да правим своите клиенти по-успешни, по-компетентни, по-големи професионалисти.

Работим с екип утвърдени експерти, за да предоставяме най-ценния тип решения – практическите - във всяка една от трите сфери. Такива, каквито можете без колебания и съмнения да приложите в своята работа. 

Как се отчита еднодневна ученическа екскурзия само с разходи за транспорт?

Как се отчита еднодневна ученическа екскурзия само с разходи за транспортКак да се отчете организирането на еднодневна ученическа екскурзия с лицензиран транспорт, при положение че има разходи само за транспорта? Екскурзията като туристическо пътуване ли се отчита или няма подобен характер?

Кой е образецът на декларация по чл.124, ал.3 ДОПК, която трябва да се попълни при ревизия по чл.122 ДОПК

Кой е образецът на декларация по  чл. 124, ал.3 ДОПК, която трябва да се попълни при ревизия по чл. 122 ДОПКФирма има направена ревизия по чл. 122 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс. Във връзка с ревизията е необходимо да представи декларация по чл. 124, ал.3 от ДОПК. Подобна бланка обаче счетоводителят на фирмата не успява да намери. При справка с ДОПК, счетоводителят стига до извода, че става въпрос за декларацията по чл. 183, ал. 8, т. 1. Коя декларация трябва да се попълни?

Включват ли се във VIES-декларация фактури, издадени за немски фирми, които си самоначисляват ДДС?

Включват ли се във VIES-декларация фактури, издадени за немски фирми, които си самоначисляват ДДС?Българска фирма с регистрация по ЗДДС у нас прави услуги по почистване на недвижими имоти в Германия. Клиентите на българската фирма са също фирми с регистрация по ЗДДС в Германия. Те си самоначисляват ДДС в Германия. Трябва ли фактурите, които българската фирма издава за немските фирми, да се включват във VIES-декларация?

Абонамент чрез RSS

Следвай ни в социалните мрежи

 Следвай InBalance News във Facebook Следвай InBalance News в Twitter Следвай InBalance News в LinkedIn

Категории

InBalance

Популярни тагове